Armastus on üks sügavaimaid tundeid, mida inimene kogeda võib. Selle kohta on kirjutatud lugematul hulgal raamatuid, laule ja luuletusi, kuid tihti kipume unustama, et armastus ei ole ainult tunne, mida me saame vastu võtta, vaid see on ka midagi, mida peame andma. Tegelikult ongi nii, et alles armastust jagades, on võimalik armastust tõeliselt kogeda. Me ei saa teistelt inimestelt armastust nõuda, seda tuleb jagada, et teised suudaks sellega vastata. Kujutage ette, et te ütlete kellelegi kogu aeg halvasti. Sellise teguviisiga, ei suuda te seda inimest (kellele kogu aeg halvasti ütlete) enda suhtes armastavana hoida.

Armastuse olemus

Armastus on midagi, mida ei saa mõõta ega kaaluda, kuid selle mõju meie elule on vaieldamatu. See algab meist endist ja peegeldub meie suhetes teiste inimestega. Armastuse jagamine ei tähenda ainult romantiliste tunnete väljendamist, vaid ka lahkust, hoolivust ja empaatiat igapäevaelus. See võib väljenduda väikestes tegudes, nagu sõbra toetamine raskel hetkel, võõrale naeratamine või lihtsalt kellegi kuulamine, kes vajab vestluskaaslast. Ehk siis, armastus esineb erinevates variantsioonides, erinevate inimeste vahel. Armastada võib abikaasat/elukaaslast, oma last, sõpra/sõbrannat, vanemaid jne.

Armastuse ring

Kui jagame armastust, loome positiivse energia ringi, mis tuleb meie juurde tagasi mitmekordselt. See on nagu bumerang, mis naaseb alati oma alguspunkti. Kui kohtleme teisi austuse ja armastusega, muutub ka meie ümbrus helgemaks ja soojemaks. Selle tulemusena kogeme rohkem armastust ja headust enda ümber. Andes armastust, saame armastust ka vastu.

Empaatia ja kaastunne

Empaatia ja kaastunne on armastuse jagamise olulised komponendid. Empaatia tähendab võimet mõista ja tunda teiste inimeste tundeid ja kogemusi. Kui suudame end panna teise inimese olukorda, muutume mõistvamaks ja toetavamaks. Kaastunne on aga valmisolek aidata teisi nende raskustes. Need kaks omadust aitavad meil luua sügavamaid ja tähenduslikumaid suhteid. Kombinatsioon nendest on see, mis paneb meid teisi inimesi paremini tajuma.

Isekus vs isetus

Tihti võib tunduda, et armastuse jagamine tähendab isetust ja eneseohverdust. Kuid tegelikult on armastuse jagamine vastupidine – see on ka meie endi heaolu ja õnne aluseks. Kui oleme valmis jagama oma armastust, suureneb ka meie sisemine rahulolu ja õnnetunne. See ei tähenda, et peaksime oma vajadused ja soovid tahaplaanile jätma, vaid pigem leidma tasakaalu enda ja teiste heaolu vahel. Kui kujutate ette veetassi, siis teistele saab sealt  jagama hakata seda, mis hakkab üle ääre voolama. Meil ei ole teistele tassist vett kallata, kui meie enda tass tühi on. Ehk siis meil tuleb hoida enda tass täis, et meil üldse oleks, mida teistele anda.

Praktilised sammud armastuse jagamiseks

  1. Ole kohal: Ole kohal oma lähedaste jaoks nii füüsiliselt kui vaimselt. Kuula neid päriselt ja püüa mõista nende tundeid ja mõtteid.
  2. Näita üles tänulikkust: Tunnusta ja hinda väikeseid asju, mida teised sinu jaoks teevad. Tänulikkus loob positiivse atmosfääri.
  3. Anna oma aega: Aeg on üks väärtuslikumaid asju, mida saame kinkida. Veeda aega oma pere ja sõpradega ning loo ühiseid mälestusi.
  4. Ole lahke ja abivalmis: Väikesed heateod ja lahkuseaktid võivad muuta kellegi päeva paremaks ja levitada armastust laiemalt.

Kokkuvõte

Armastuse jagamine on midagi, mis rikastab meie elu ja muudab maailma paremaks paigaks. Alles siis, kui oleme valmis armastust ilma tingimusteta andma, kogeme seda ka ise kõige sügavamal ja rahuldustpakkuval viisil. Meie elu on täis võimalusi armastuse jagamiseks ja kui me haarame neist kinni, avastame tõelise õnne ja rahulolu, mida ainult armastus suudab pakkuda.

JSeega jagagem armastust ja loogem maailm, kus armastus on kõigi meie tegude ja suhete keskmes. Alles armastust jagades, on võimalik armastust kogeda.

Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga