Olen nüüd juba üsna palju nn enesearengu raamatuid läbi lugenud ja nii mõnegi mõtte nendest enda ellu integreerinud. Alustasin enesearengu raamatute lugemist umbes 2008 aastal, siis kui mulle tutvustati Amway skeemi. Amway liikmeks ma muidugi ei saanud ja tooteid samuti ei kasuta, aga tutvustaval koosolekul soovitati mulle lugemiseks Robert Kiyosaki raamatut “Rikas isa ja vaene isa”. Nagu ka paljudel teistel eestlastel, sai minu eneseareng alguse sellest raamatust.

Nagu ka eelnevatest postitustest on näha, siis olen enesearengu raamatuid läbi lugenud mitmeid erinevaid. Praegu on mul käsil Jaan Aru “Loovusest ja logelemisest”. Võib öelda, et mul toimus ka selle raamatu lugemise ajal AHHAA moment. Nimelt lugedes sellest raamatust lauset, et loovus on elustiil, jõudis minuni arusaam, et kõik, millest me nendest raamatutest loeme, on elustiil ja mõtteviis.  🙂 

Elustiil ja mõtteviis

Tahad rikkaks saada ja loed raamatut rahatarkusest ja sellest, kuidas oma praegusest elust paremasse ellu edasi liikuda. Võtame raamatu lahti ja varem või hiljem loed raamatust ridu, et tuleb muuta oma mõttemaailma rahast, sest rikkus on mõtteviis. Ehk siis raha ja rikkus on mõtteviis.

Järgmiseks võrame ette raamatu, mis selgitab lahti armastuse telgitaguseid ja taaskord jõuame arusaamale, et armastus kui selline on elustiil ja mõtteviis. Selleks, et pakkuda kellelegi teisele armastust, peame armastama ennast ja tegema sellest enda loomuliku elu osa ehk siis kujundama armastavast olekust oma mõtteviis. Peame otsustama, et edaspidi me ei käi enam Delfi kommentaariumis tatipritsina end välja elamas, vaid ütleme teistele ainult häid asju. Märkame positiivset ja kui midagi head öelda ei ole, siis oleme üldse vait. (Siinkohal mainin muidugi ära, et pean silmas ikka elutervet armastust, mitte mingisugust väärastunud või vägivaldset armastust).

Selliseid teemade ja olukordade kirjeldusi leiame üsna paljudest enesearengu raamatutest. Seega võiks öelda, et kogu oma elu muutmine algab sellest, et me muudame seda, kuidas me kõikidest oma eluaspektidest mõtleme. Kui me pole rahul rahalise seisuga enda elus, tuleb meil muuta seda, kuidas me suhtume rahasse. Kui soovime muuta seda, kas me peame end loovaks või mitte, tuleb teha endaga veidi tööd ja muuta enda arusaama sellest, mis asi üldse on loovus ja hakata seda praktiseerima. Samamoodi kõiki teisi aspekte elus: edu, armastus, suhted jne jne jne. Muutuste tegemiseks tuleb muuta mõtteviisi, siis hakkabki kõik tasapisi muutuma selliseks, nagu me soovime.

Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga